Erasmus+ to nazwa nowego programu edukacyjnego na lata 2014-2020
- W ramach programu Erasmus+ studenci mogą się ubiegać o wyjazdy na studia i praktyki w krajach uczestniczących w programie.
- Na każdym z trzech poziomów studiów można skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających do 12 miesięcy.
- Jeden student może otrzymać dofinansowanie na okres mobilności o łącznym maksymalnym czasie trwania do 12 miesięcy na każdy stopień studiów.
- Minimalny czas pobytu na praktyce za granicą wynosi 2 miesiące.
- Program umożliwia wyjazdy absolwentów na praktyki (po obronie pracy dyplomowej) w ciągu jednego roku od ukończenia studiów (nie później niż 360 dni po ukończeniu studiów), a rekrutację należy przejść na ostatnim roku studiów.
Nabór studentów na wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej trwa w każdym roku akademickim nie krócej niż 3 i nie dłużej niż 4 miesiące. Decyzję o terminach naboru podejmuje Prorektor ds. Rozwoju na wniosek Koordynatora Uczelnianego.
Wyczerpujące informacje:
http://www.pcz.pl/english/erasmus-plus-2014/erasmus-wyjazdy-studenckie
Studenci zainteresowani uczestnictwem w Programie wypełniają
- KWESTIONARIUSZ KANDYDATA (należy wypełnić część przewidzianą dla studenta wraz z kodem dziedziny pobranym ze strony: http://www.pcz.pl/english/erasmus-plus-2014/erasmus-wyjazdy-studenckie
- i w wyznaczonym terminie przekazują go do Koordynata Wydziału Infrastruktury i Środowiska -
dr hab. Agata Rosińska prof. PCz,
ul. Dąbrowskiego 69 pokój 225,
e-mail: rosinska@is.pcz.czest.pl
Lista uczelni partnerskich wraz z dostępnymi kodami dziedzin i deadline’mi znajduje się na stronie: http://www.pcz.pl/english/erasmus-plus-2014/erasmus-wyjazdy-studenckie W celu otrzymania dodatkowych punktów należy dołączyć certyfikaty i zaświadczenia (np. olimpiady, publikacje, działalność w organizacjach studenckich, kołach naukowych itd.). Dostarczony certyfikat językowy zwalnia z konieczności udziału w teście językowym.