biotechinz

Rekrutacja wciąż OTWARTA na kierunki:

  • Inżynieria Środowiska
  • Biotechnologia

Aplikacja do rejestracji IRK znajduje się tutaj: https://is.pcz.pl/pl/rekrutacja

  • Zamknięcie zapisów w systemie IRK
    18.07.2021r. do godz.23.00
  • Ostateczny termin dosłania dokumentów
    do 29.07.2021r.

  

Mamy wolne miejsca.

 

 

ZAPRASZAMY

"Dobre Środowisko do Studiowania"

Serdecznie ZAPRASZAMY

na retransmisję konferencji (webinarium) jakie odbyło się 25 czerwca 2021 „Bezpieczna dla środowiska Oczyszczalnia ścieków”.
W ramach konferencji prezentowane są wyniki badań jak również ważne kwestie bezpiecznej dla środowiska oczyszczalni ścieków przez krajowych i zagranicznych specjalistów z tej dziedziny.

Zrzut ekranu 2021 07 13 o 08.49.17

Chcesz uczyć się w super laboratoriach i ze świetną kadrą?

Brać udział w działaniach i rozwoju pasji w kołach naukowych?

Studiuj na WIiŚ

 

IMG 9297

 IMG 9299IMG 9300 
 IMG 9301IMG 9303 

 

 

 

ZAPRASZAMY do studiowania na Wydziale Infrastruktury i Środowiska

bo...

to dobre Środowisko do studiowania

Dabrowska okladka 2021

Monografia: Oczyszczanie wody w procesach hybrydowych 

Zapraszamy do zapoznania się z nową publikcją naukowo-dydaktyczną pracowników naszej Katedry, która będzie dostępna lada dzień.

Monografia "Oczyszczanie wody w procesach hybrydowych" dotyczy oczyszczania wody powierzchniowej, a przede wszystkim usuwania naturalnej materii organicznej, jonów metali ciężkich i wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. W kolejnych rozdziałach  omówiono podstawy teoretyczne procesów jednostkowych, takich jak: koagulacja, adsorpcja, utlenianie, a także połączenia tych procesów w układy hybrydowe. Ze względu na występowanie w wodach powierzchniowych coraz większej liczby różnych mikrozanieczyszczeń organicznych omówiono także procesy zaawansowanego utleniania. Oprócz informacji teoretycznych autorki w monografii wykorzystały wyniki badań ze swoich wcześniejszych publikacji.


W części badawczej monografii przedstawiono nowe wyniki badań, przeprowadzone w 2020 roku, dotyczące oczyszczania zarówno wody modelowej, jak i powierzchniowej w procesach: ozonowania, naświetlania promieniowaniem UV, koagulacji i adsorpcji, łączone w różne układy hybrydowe. Analiza i wnioski z badań umożliwiły ocenę przydatności poszczególnych układów w usuwaniu  badanych zanieczyszczeń.


Monografia kierowana jest głównie do osób pracujących na stacjach uzdatniania wody, studentów kierunku Inżynieria środowiska oraz wszystkich tych, którym problematyka oczyszczania wody nie jest obca, a szczególnie ważne jest jej przygotowanie do spożycia, gdy źródłem zaopatrzenia jest woda powierzchniowa.

Wraz z wiosną wybuchem zieleni, rozpoczynamy badania.

Tym razem analizujemy ilość węgla jaką asymilują rośliny i gleba - jest to sewkestracja CO2, obecnie bardzo ważna dziedzina nauki znajdująca praktyczne zastosowanie w określaniu przyczyn zmian klimatu i roli terenów zielonych w tym zakresie.

2

3

4

5

 

 

ZAPRASZAMY do współpracy a uczniów do studiowania!